Strona Główna > Promujemy, pomagamy, wspieramy > Ewakuacja Przedszkola Samorządowego w Wieliczkach

Ewakuacja Przedszkola Samorządowego w Wieliczkach

W przedszkolu nieoczekiwanie rozbrzmiał alarm. W budynku wybuchł pożar. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, ale wrażenia były ogromne. 11 maja 2010r. rano w budynku pojawił się dym, który szybko rozprzestrzeniał się po pomieszczeniach. To pożar- brzmiało wokoło. Szybko przeprowadzono ewakuację. Wychowawczynie policzyły dzieci i wyprowadziły wszystkich podopiecznych w bezpieczne miejsce w pobliżu budynku. Szybko podjechały na sygnale 2 wozy strażackie i już po chwili okazało się, że to tylko ćwiczenia. Strażacy pokazali, jakie czynności wykonują podczas akcji. Udzielili pierwszej pomocy rannemu i dokonali oględzin budynku. Potem dzieci mogły zobaczyć, jak leci woda z armatki.